משרות חמות
דף הבית - טיפים לעבודה בחו"ל - הגירה לקנדה – רילוקיישן לקנדה

הגירה לקנדה – רילוקיישן לקנדה

קנדה מהווה יעד הגירה מרכזי ומשמעותי עבור ישראלים רבים. הכלכלה המפותחת ותנאי ההגירה הנוחים למדינה הצפונית ביבשת אמריקה, מהוות הסיבות המרכזיות לתופעה זו.

ממחקר שהזמינה הקונסוליה הישראלית בנושא זה עולה כי ריכוז הישראלים בעיר טורונטו והסביבה הקרובה אליה, הוא אחד מריכוזי הישראלים הגדולים בעולם. רובם אינם מחוברים לחיי הקהילה היהודית או לדת בכלל. רוב הישראלים בקנדה משתייכים למעמד הבינוני – נמוך.

מתחילת שנות ה- 50 היגרו לקנדה למעלה מ-60,000 ישראלים. רובם המכריע של הישראלים מעדיפים את טורונטו. העדפתם נובעת ממניעים כלכליים כיוון שטורונטו נחשבת לבירה הכלכלית של קנדה. הישראלים מהווים כ-25% מכלל היהודים בטורונטו.

קלות ההגירה לקנדה היא שמביאה את הישראלים להגר אליה, כך לדברי משרד החוץ. הרבה יותר קשה להגר לארצות הברית למשל.

למרות שהישראלים המהגרים לא מחוברים ליהדות ואינם מחנכים את ילדיהם כיהודים, בקנדה ובעיקר בטורונטו, קהילה יהודית מפותחת והיא נחשבת לאחת הקהילות המפותחות בצפון אמריקה.

דרכי הגירה לקנדה – רילוקיישן לקנדה

ישנן מספר דרכים להגר לקנדה ובמאמר זה נמנה את המרכזיות והמקובלות שבהן.

הגירה לקנדה על פי קישורי עבודה

מדובר בהליך הגירה פדרלי והוא ההליך המקובל כיום. כאן ההגירה מתבצעת לפי ניקוד שניתן למועמדים לפי כישוריהם האישיים, הכנסתם, ונתונים נוספים. כדי להצליח יש לעבור את 67 הנקודות (מתוך 100 אפשריות). בסיום התהליך מקבלים ויזה זמנית הנקראת landed immigrant visa .

הנתונים הנלקחים בחשבון הם השכלה, ידיעת השפות הרשמיות אנגלית וצרפתית, ניסיון תעסוקתי, גיל, משפחה בקנדה וכו'. אם עברת, אין לך עבר פלילי ואתה בריא, התקבלת.

המסלול מתבצע בארץ דרך שגרירות קנדה. מי שעובר אותו יכול לבצע הגירה לקנדה על כל מחוזותיה. תהליך ההגירה יכול להימשך כשנתיים.

הגירה לקנדה – הגירה דרך מחוזות

מחוז מיניטובה – הגירה דרך מחוזות שונה מהגירה לקנדה בשיטת הנקודות והיא מתבססת על תמיכת משפחה, חברים או הקהילה היהודית. רוב הישראלים בוחרים להגר דרך מחוזות. סף הדרישות למחוז נמוך משיטת ההגירה הפדראלית, כך שגם אם אינכם אקדמאיים או דוברי אנגלית או צרפתית ברמה מעולה, יש לכם סיכוי ואולי לזכות בתושבות קבע.

התנאי המרכזי הוא התחייבותו של המועמד לחיות בפרובינציה עצמה. יש לציין כי הקהילה היהודית מעודדת הגירה של ישראלים אליה וזו במטרה לפתח ולחזק את הקהילה היהודית במחוז. כדי לבצע הגירה לקנדה דרך הקהילה היהודית עליך להיות מעל גיל 21, להוכיח יכולת מציאת עבודה בקנדה, להראות ניסיון עבודה קודם ולהראות יכולת כלכלית.

הגירה לקנדה – מחוז קוויבק

זהו המחוז הצרפתי של קנדה. לכן אם ברצונך להגר דרך מחוז זה עליך להיות דובר צרפתית. גם כאן הניקוד שעליך לצבור יהיה נמוך הרבה יותר מאשר הגירה לקנדה במסלול הפדראלי. אבל כיום, למרות הכל, על המהגר דרך מחוז זה להיות בעל רמה גבוהה. לא מדובר במסלול פופולארי בגלל קושי השפה.

גם כאן מדובר בשיטת הניקוד והיא נקבעת לפי נתונים כמו גיל, שפה, מצב משפחתי, תעסוקה, הון עצמי וכו'.

דרך נוספת להגירה היא הוכחת רצון ויכולת כלכלית להשקיע, אך כאן מדובר בבעלי הון.

רוצים לטייל ולעבוד בחו''ל? השאירו לנו עכשיו פרטים:

שם מלא:

דואר אלקטרוני:

גיל:

עוד כתבות שיעניינו אותך...

מה זה עבודה בעגלות בחו"ל

מה זה עבודה בעגלות בחו"ל

ישראלים רבים, בייחוד צעירים לאחר שירותם הצבאי, מעוניינים למצוא עבודה מאתגרת, מושכת וסוחפת, כזו שתאפשר ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *